Autokomisy | Car-Audio, głośniki

głośnik Daewoo Matiz

Montaż głośników 165mm w drzwi w daewoo matiz na dystanie z MDFu Powe

Oryginalne głośniki montowane fabrycznie w drzwiach matiza mają mały rozmiar (100mm), by poprawić dźwięk a szczególnie bas warto zamontować większe 165mm głośniki. Można do tego celu wykorzystać plastikowe adaptery ale lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie dystansu z MDFu, który dodatkowo pozwala on na montaż znacznie głębszych głośników, które nie zmieściły się na skośnym plastikowym adapterze.

matiz_1.jpg

Zdjęta tapicerka drzwiowa.
By zmieścić głębsze głośniki konieczne jest wycięcie kawałka plastikowej osłonki i jednego zatrzasku mocującego kieszeń.

matiz_5.jpgPrzerobiona tapicerka. Zmiany te nie są widoczne na zewnątrz tapicerki.
matiz_4.jpgSkośny plastikowy adapter do matiza nie pozwolil na montaż głębokich głośników Pioneera TS-A171C, dlatego zastosowany został specjalny dystans z MDFu.
matiz_3.jpgDystans przykręcamy do blachy śrubami (wymaga to nawiercenia otworów w blasze) i do niego mocujemy głośnik wkrętami pamiętając o wcześniejszym zawierceniu małym wiertłem otworów pod wkręty.
Warto też wytłumić drzwi matami bitumicznymi gdyż oryginalna folia ochronna w drzwiach ma tendecję do wpadania w drgania i podbarwiania dźwięku szczególnie po założeniu większych głośników.

Dystans z MDF do matiza można kupić w sklepie