Autokomisy | Car-Audio, głośniki

głośnik Opel Astra

Opel Astra
astra1.jpg

Maksymalnie głębokość wpuszczania magnesu głośnika do drzwi wynosi około 25mm i waha się w zależności od ustawienia prowadnicy od 22-26mm. Przy zastosowaniu plastikowego dystansu do astry o grubości 26mm można zamontować głośniki o głębokości max 49-51mm.

astra2.jpgWysokość wewnętrzna tapicerki w najniższym miejscu tj. w dolnym przednim rogu wynosi 38mm co ogranicza maksymalną grubość dystansu MDF do 35mm. Widok zamontowanego 35mm dystansu.
astra3.jpgPrzed przykręceniem głośnika należy sprawdzić czy jego płytka zaciskowa nie będzie dotykać do blachy.
astra4.jpgDystans z założonym głośnikiem.
astra9.jpgPo przymierzeniu tapicerki okazało się że zahacza ona o pierścień MDF.
astra10.jpgNależy wyciąć kawałek dykty, na przykład ostrym nożem delikatnie podciąć.
astra11.jpgWycięta dykta.
astra12.jpgPrzymierzamy podciętą tapicerkę i ewentualnie docinamy ją tak, by nie zahaczała o dystans.
astra5.jpgPo założeniu głośnika w dolnym rogu zahaczała tapicerka krawędzią o głośnik (odstawała) i nie dało się jej założyć.
astra6.jpgProblem ten został usunięty przez spiłowanie lub podcięcie krawędzi tapicerki.
astra17.jpgZałożona tapicerka.
astra13.jpgOdległość tą powiększamy przez (spiłowanie) wycięcie wzmocnień maskownicy. Nie należy wycinać pozostałych wzmocnień, gdyż one opierając się o kosz głośnika dadzą pewność, że ani resor ani membrana nie zbliżą się zbytnio do maskownicy.
astra14.jpgMontowane głośniki GMS 9600 mają głębokość 60mm i w niektórych przypadkach teoretycznie mogły by ocierać o szybę. Wystarczy wtedy zdjąć gumową osłonę z magnesu (zyskujemy przez to 2-3mm). W prezentowanym przypadku nie było takiej potrzeby.
astra16.jpgWidok tapicerki przed założeniem maskownicy.
astra18.jpg

W przypadku, gdy głośnik ma wyższy niż 5mm rant (rant - to odwinięta krawędź kosza głośnika) może być problem z założeniem fabrycznej maskownicy tzn. będzie odstawać w dolnym rogu. Tego problemu nie ma z głośnikiem GMS 9600.

astra19.jpgMaskownica z głośnikami GMS 9600 zamyka się do końca.
astra20.jpgZamontowany głośnik 165mm - GMS 9600 z założoną tapicerką.

Uwaga kupując głośniki w naszym sklepie dystanse otrzymasz w promocyjnej cenie, możesz je mieć nawet od 1zł!


Opisałem tutaj najgorszy przypadek by było wiadomo jak postąpić w razie niespodzianek w większości przypadków podcinamy jedną rzecz lub nie trzeba niczego podcinać (dużo zależy od konstrukcji głośników).
Bardzo dobrze pod względem dzwięku jak i bezproblemowego montażu w astrze 1 sprawdzają się głośniki Powebassa seria S6-C i L6-C.