Autokomisy | Car-Audio, głośniki

głośnik Skoda Octavia - głośniki w drzwi

Wytłumienie i montaż głośników samochodowych na dystansach Powe w Skodzie Octavi

octavia_glosnik.jpg

W Skodzie Octavi 1 głośniki montowane są fabrycznie na plastikowych dystansach, które nie zapewniają odpowiedniej stabilności oraz szczelności montowanemu głośnikowi, przez co pogarsza się bardzo jakość dźwięku szczególnie basu

octavia_glosnik_2.jpg

Sytuację dodatkowo pogarsza obecna w drzwiach folia,
taki sposób montażu głośników jest to wręcz idealnym przykładem jak niewłaściwa konstrukcja drzwi (oczywiście pod względem akustyki) potrafi zepsuć jakość dźwięku.

octavia_dystans.jpgAby poprawić stabilność i szczelność montowanemu głośnikowi samochodowemu midbasowemu, należy zastosować dystans z MDF-u
octavia_sruba.jpg Dystans mocujemy do blachy za pomocą wkrętów lub lepiej śrub z gwintem metrycznym M6 tzw zamkowych po wcześniejszym wyjęciu oryginalnych plastikowych kołków na wkręty.
octavia_uszczelnienie.jpgPołączenie MDFu z blachą należy uszczelnić uszczelką piankową lub silikonem ze względu na duże pofałdowanie blach, szczególną uwagę należy zwrócić na dolne łączenie dystansu z blachą przy plastikowym mocowaniem tapicerki.
octavia_dystans.jpgPod dolną śrubą mocującą dystans MDF należy podłożyć 2 lub 3 podkładki, zapobiegnie to odginaniu blachy przy dokręcaniu panela.
octavia_pierscien.jpgGłośnik należy zabezpieczyć przed wodą np wkładając pod panel kawałek impregnowanej pianki, lub lepiej wykonać daszek z kawałka rury PCV lub innego tworzywa, które mocujemy do panela wkrętami lub zszywaczem.
octavia_dystans_maty.jpgPrzewody głośnikowe, mocujemy opaską zaciskową do otworu wywierconego w panelu.Wiązki przewodów, najlepiej owinąć taśmą płócienną (taką z meszkiem) i umocować opaskami do blachy zapobiegnie to stukaniu przewodów o tapicerkę.

octavia_uszczelnienie.jpgWytłumianie przeprowadzamy standardowo wnętrze drzwi po oczyszczeniu wyklejamy matą miękką (lub lepiej polimerową), a otwory zaklejamy matą miękką (mata miękka nie oznacza jej własności mechanicznych, określa tylko jej odporność na pękanie przy zginaniu).
octavia wspornikW większym otworze technologicznym dajemy metalowy płaskownik i odpowiednio go wyginamy tak by wystająca dolna część tapicerki zmieściła się.
octavia_wytlumienie_2.jpgCałość oklejamy matami najlepiej dwoma warstwami jedna od środka drzwi a druga z zewnątrz (klejem do środka), łączyć je najłatwiej na płaskowniku
octavia_mata.jpgSzczególną uwagę należy zwrócić na połączenie mat z panelem – dobrze jest je wsadzić pod śrubą, zapobiegnie to ich odklejeniu od dystansu MDF Dystans z MDFu musi byc koniecznie zabezpieczony przed wilgocią, impregnowany np przez kilkukrotne pomalowanie farbą a dolną część warto posmarować silikonem.

octavia_powerbass.jpgOtwory pod wkręty mocujące warto zawiercić cienkim wiertłem zapobiegnie to ukręcaniu łbów wkrętów i rozwarstweinu pierścienia z MDFu
octavia_maty.jpgOklejamy całą wewnętzną powierzchnię blachy pamiętając o wycięciu kawłków mat w okolicach mocowania podłokietnika.
octavia_zwrotnica_glosnik.jpgZwrotnicę należy przykręcić do blachy od strony tapicerki.
octavia_zwrotnica.jpgMontowanie jej klejem na gorąco i na wewnątrz drzwi jest niedopuszczalne gdyż pod wpływem wahań temperatur ulega ona odklejeniu i spada na dno drzwi, a obecna w drzwiach woda szybko doprowadza do jej uszkodzenia.
octavia_powerbass_2.jpgWidok głośmika z założoną tapicerką
octavia_drzwi.jpgPo założeniu fabrycznej maskownicy

Uwaga kupując głośniki w naszym sklepie dystanse otrzymasz w promocyjnej cenie, możesz je mieć nawet od 1zł!
Na dystansach firmy Powe da się zamontować głośniki głębokości montażowej 62mm bez żadnych ingerencji w tapicerkę.
Powyższe dystane są dostęne w sklepie internetowym w cenie 38zł za parę (2szt)